24/12/2016 comewithme.pl

New York, I Miss You!

Pamiętam dokładnie jak rok temu przygotowywałam się do Wigilii a w głowie miałam tylko Nowy Jork i mnóstwo pytań – gdzie będę mieszkać? Z kim? Czy spodoba mi się uniwersytet? Czy poznam fajnych ludzi? Teraz uśmiecham się do swoich wspomnień planując wyjazd do San Francisco – w głowie w zasadzie te same pytania, ale znacznie mniejsza niepewność.

Od zawsze chciałam wyjechać do Stanów i pomieszkać tam jakiś czas. Na własnej skórze przekonać się czy życie tam podobne jest do tego z filmów. Być może przeżyć swój ‚American Dream’ 🙂 . Jednak wszyscy wiemy jak ciężko jest nam, Polakom, legalnie wyjechać do USA w celu innym niż turystycznym. Jako nastolatka myślałam o wyjeździe w ramach programu au pair albo work & travel, jednak ostatecznie się nie zdecydowałam, sama nie wiem dlaczego. Kurs językowy czy studia w Stanach były zdecydowanie za drogie (teraz już wiem, że są dostępne stypendia, trzeba ich tylko poszukać – o tym napiszę innym razem), wyjazd do pracy dla młodego człowieka bez odpowiedniego wykształcenia (zwłaszcza tech) jest niesamowicie trudne. W końcu jednak, w styczniu 2016 roku wylądowałam na lotnisku JFK w Nowym Jorku, żeby zasmakować życia w tym cudownym mieście jednocześnie pracując nad moim doktoratem jako Visiting Scholar na Columbia Law School. Bo w życiu wszystko jest kwestią priorytetów 😉

Tagged: , ,
  • With havin so much content do you ever run into any issues of plagorism or copyright violation? My site has a lot of completely unique content
    I’ve either written myself or outsourced but it seems a lot of
    it is popping it up all over the web without my permission. Do you
    know any solutions to help prevent content from being stolen? I’d genuinely appreciate it.

  • gratulacje Columbia to świetny uniwersytet mój prezydent (nie ten teraz nie jest mój – ten poprzedni tak :^)) tam studiował .. przez te wszystkie lata kiedy jestem w Stanach wielokrotnie odwiedzałem NYC ale nigdy tam nie mieszkałem .. miasto zawsze fascynuje mnie swoim dynamizmem i kreatywnością .. mam tam wiele ulubionych miejsc nieco z dala od blichtru .. takie jak np Tompkins Sq gdzie jeszcze można wyczuć klimat beatników choć ‚gentrification’ postępuje w wielkim tempie ….

    SF będzie sporo inne .. samo miasto jest malutkie w porównaniu do NYC ale ukształtowanie terenu zapiera dech .. obszar wokół jest wielki choć jak już coś jest ‚za mostem’ to czuje się bardzo daleko .. ale Golden Gate Park jest cudowny i nie aż tak zatłoczony turystami .. krajobraz jest fantastyczny – obok Sydney i Rio najpiękniej położone miasto które kiedykolwiek widziałem .. no i winnce Sonoma godzinę jazdy i niesamowity Muir Woods też godzinkę. życzę wiele powodzenia !

Inline

Inline